capella

Home › Prezenty na 30 rocznice ślubu

Prezenty na 30 rocznice ślubu

W przeszłości nikt raczej nie miał problemu z tym, co kupić bliskiej parze na ślub.

Jasne było, że kupuje się upominki przede wszystkim praktyczne, które przydadzą się młodej parze w wspólnym życiu, kiedy zaczną razem mieszać, a więc wybierało się urządzenia AGD oraz podobne przydatne rzeczy. Współcześnie jednak często pary mieszkają ze sobą przed ślubem i para ma już takie rzeczy, zatem ich darowanie jest rzadkością, chyba że chodzi o prezenty bardziej funkcjonalne, rzeczy, jakich nigdy nie ma się za dużo, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel czy estetyczne, luksusowe ręczniki. Co jeszcze obecnie wręcza się nowożeńcom?
Młoda para nierzadko przed ślubem sugeruje swoim gościom, co chce otrzymać.

Wprawdzie obecnie już raczej nie sporządza się list prezentów, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, lecz zazwyczaj wiadomo, czy młodzi chcą prezenty, czy może raczej pieniądze.

Większa część woli to drugie rozwiązanie, ponieważ zawsze jest to odpowiedni dar, poza tym pieniądze potrzebne są zawsze i wszędzie, podczas gdy prezenty rzeczowe nie zawsze. Na szczęście chyba nikt nie wybiera się na ślub osób, których preferencji zupełnie nie zna, niewielkie jest zatem ryzyko, że dojdzie do wielkiej wpadki. Co ważne, narzeczeni zazwyczaj mają też osobiste preferencje co do tego, czy chcą otrzymać kwiaty. Obecnie coraz częściej uważa się je za nieprzydatny i mało sensowny wydatek, zatem nowożeńcy wolą otrzymywać na przykład kupony lotto, maskotki, które potem oddają do domu dziecka bądź karmę dla zwierząt, zawożoną potem do schroniska. Jeżeli nie jest to określone w zaproszeniu albo narzeczeni nie wspomnieli o tym, dobrze będzie dowiedzieć się, jak wygląda ta kwestia, aby uniknąć niezręcznej sytuacji – albo niepotrzebnych wydatków..
Powered by