capella

Home › Poczyń, by uśmiech pojawiał się na twojej buzi!

Poczyń, by uśmiech pojawiał się na twojej buzi!


witzige geburtstagsgrüße
Przechadzasz się ulicą i widzisz tyle ludzi, a żadne z nich się nie śmieje. Każde z nich ma ponurą minę, która w pierwszej kolejności rzuca się w oczy. W naszych głowach od razu rysuje się opinia o tych osobach. Wiadomo, że ludzie, którzy się uśmiechają są rejestrowani jako ci bardziej sympatyczniejsi, optymistyczni. Można by powiedzieć, że wręcz infekują uśmiechem! Prawdopodobnie śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund. Nie jest pewne czy to się sprawdza, aczkolwiek nie zaszkodzi wypróbować. Zdarzają się też dni, gdy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w smutku i wyczekujesz aż sobie pójdzie. Pomóż mu w tym! Zrób, żeby poczuł się niepotrzebny, a przez to prędzej da ci spokój.

Najprostszym sposobem jest najpospolitsze ruszanie się. Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz też poćwiczyć. Wtedy twój mózg uwalnia endorfiny, a dzięki nim świat wydaje się być piękniejszy.

Można rzec, że swego rodzaju narkotyk, ale całkowicie bezpieczny. Pomijając to, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie. Zobacz ile korzyści! Jeżeli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wtedy jest większa szansa na to, że dopadnie cię depresja.

Większość osób tak ma.

Twój organizm tylko "wyłapuje" pewne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wytłumaczyć. Kiedy budzisz się, odsłaniasz rolety, a za oknem widzisz piękne słońce, którego promienie lekko dotykają cię po twarzy, ptaszki wesoło ćwierkają, to wszystko zachęca do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by uczynić coś, czego nie robi się na co dzień.

Ach, gdyby tak nieprzerwanie mogło być. Niestety, czas smutnej jesieni sprzyja temu, by zawinąć się w koc niczym naleśnik i nakłania do tego, aby przekoczować w ten sposób przez całą zbliżającą się zimę.

Wówczas trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i ostatecznie mu odmówić. Odnajdź swoje hobby, które dotąd zaniedbałeś, ale jeśli jeszcze go nie masz, to postaraj się je odkryć! Udowodniono, że nawet nieprawdziwy uśmiech może przynieść korzyści. Pomaga redukować stres i polepsza nastrój.

Uśmiech może także działać pozytywnie na stosunki z innymi ludźmi, przez co ułatwia rozmowę z nimi. Dzięki uśmiechowi i pozytywnemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny. Ludzie zaczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania. Ustawisz swój mózg na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby. Jak można zauważyć, śmianie się ma wiele swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób ogromny uśmiech!.


Zobacz:
Czy moda jest wyłącznie dla pań?
Nie wiesz może czy acai powodują spadek wagi - poszukuje łatwego sposobu na schudnięcie
Aranżacja wnętrz Katowice - kogo wybrać?
Czy moda jest tylko dla dam?
Powered by