capella

Home › Mikroskop i teleskop dla dzieci

Mikroskop i teleskop dla dzieci

Współcześnie mikroskopy stanowią bardzo zaskakujące spektrum gdyż są nie tylko w laboratoriach, ale na dodatek w mieszkaniach. To interesujące rozwiązanie również dla maluchów, którzy dzięki małemu urządzeniu mogą urozmaicić swoje umiejętności, zaspokoić wiedzieć jak i urozmaicić wyobraźnię. Mikroskop elektronowy to bardzo istotne narzędzie, które umożliwia badanie przedmiotów w powiększenu, dzięki czemu bez kłopotów możemy obserwować rzeczy, które wielkością nie są mniejsze niż 1 µm. Jedną z najważniejszych zalet owego narzędzia jest wysoka rozdzielczość, która jest przewidywalna dzięki użyciu krótkiej długości fal promieniowania.

Ponadto, mikroskopy tego rodzaju, umożliwiają określenie przekazui powierzchnii składu mechanicznego preparatów. Przedmioty, które obserwować będziemy w wyniku mikroskopu elektronowego dzięki wiązce elektronów, która jest przyspieszona do dużej prędkości. Elektrony wydzielane poruszają się w kierunku anody, zaś wewnątrz kolumny mikroskopu muszą być warunki wysokiej próżni aby nie zakłócać ruchu elektronów i nie doprowadzić do jonizacji resztek gazów.

Próżnia tworzona jest za pośrednictwem dwustopniowego układu pomp próżniowych.

Soczewki znajdujące się w mikroskopach są lub elektromagnetyczne albo elektrostatyczne.

Ich zaletą pozostaje możliwość uregulowania długości ogniskowej, przez zmianę prądu, który płynie przez cewkę, dlatego też co konwertuje średnicę wiązki lub pozwala dobrać stosowaneodpwoiednie powiększenie. .
Autor: Mikroskop interferencyjno polaryzacyjny
Powered by