capella

Home › Ciekawy pobyt we Wrocławiu

Ciekawy pobyt we Wrocławiu

Wrocław jest miejscem o niezwykle starej oraz bogatej historii.

W ciągu wieków mieścił się w granicach kilku państw, by wreszcie, razem z zakończeniem drugiej wojny światowej, stać się polskim obszarem. Jest to niezwykle lubiana metropolia turystyczna, odwiedzana także przez zagranicznych gości. Co należy zwiedzić w stolicy Dolnego Śląska? Początek dwudziestego wieku był czasem powstania wielu ciekawych budynków modernistycznych w mieście. Wówczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Amatorzy secesyjnych konstrukcji również będą mieli co podziwiać we Wrocławiu, przykłady budynków tego nurtu możemy spotkać na ulicy Kiełbaśniczej oraz Więziennej.

Wrocław to również ciekawe świątynie, pochodzące ze Średniowiecza.

Będą to przeważnie ceglane świątynie zachowane w Gotyckiej formie.

Podróżni preferujący długie, nastrojowe spacery, powinni zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miasta. Lecz Wrocław to nie tylko walory urbanistyczne, także osoby pragnące się dobrze bawić znajdą tam ciekawe wrażenia.

W położonym niedaleko centrum Pasażu Niepolda, można znaleźć liczne puby a także dyskoteki, rozmieszczone jeden przy drugim.

Także sam Rynek gości sporo lokalów gastronomicznych, jednak ceny tam mogą być trochę wygórowane.

Na każdym kroku Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, proponujące różnorodne potrawy.

Stary ratusz wrocławski jest natomiast siedzibą najstarszej restauracji w tej części Europy - Piwnicy Świdnickiej. Osoby podróżujące z dziećmi musza udać się do lokalnego ZOO.

Dzięki remontom sprzed paru lat, miejsce to jest teraz bardzo nowoczesne, można obserwować tam całkiem dużo wszelkich gatunków zwierząt.

Zabawa na cały dzień gwarantowana, na obszarze ZOO można spożyć także posiłek. Wrocław jest zapewne jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w państwie.

Każdego roku odwiedzany jest przez setki tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Nic w tym zaskakującego, w końcu ma on do zaoferowania odwiedzającym pełno ciekawej atrakcji..


<< Poprzedni
Następny >>
Powered by